Čistá, hezká a “zdravá” fasáda: ekologické odstranění graffiti a mytí zateplených fasád

, , ,

Každý z nás chce žít v pěkném a zdravém prostředí. Zvlášť obyvatelům sídlišť v tom brání dva zákeřní nepřátelé na fasádách panelových domů. Jedni se vědomě vyžívají v jejich ničení, druzí se na nich nekontrolovaně množí. Fasády našich domů takto hyzdí. Řeč je o graffiti vandalech a o řasách a plísních. Jedni v obyvatelích působí beznaděj nad opakovanými finančními ztrátami, druzí působí ještě závažněji a rafinovaněji, na samotném zdraví jeho obyvatelů. Ani jeden problém není vhodné podcenit.

Graffiti vandalismus je trestný čin

Množí se názory, že ponechání graffiti ataku na fasádách je nejlevnější způsob ochrany proti ostatním vandalům. Ale jak potom vysvětlíte svým dětem, že čmárání po zdech je trestný čin? Tento mýtus také vyvrací samotná politika úředníků samospráv. Zřizují se legální plochy, na kterých je umění v podobě graffiti zcela beztrestné.

Chemické odstranění graffiti

Odstraňovat graffiti svépomocí Vám nepřinese požadovaný výsledek. Budete se u toho trápit a může dojít k napáchání více škod než užitku. Kvalifikovaní profesionálové naší firmy Umyjemto mají potřebné technické vybavení, školený personál a odborné znalosti, jak napadenou fasádu správně ošetřit. Naši technici nejdříve otestují na malé ploše odstranění a zvolí ideální postup. Používáme pouze odstraňovače šetrné k životnímu prostředí i k čištěnému povrchu. Když test odstranění nezpůsobí žádné poškození povrchu, pokračuje se až do úplného odstranění, k úplné spokojenosti majitele domu.

Čištění posprejované fasády

 

Zesvětlení graffiti a aplikace krycí barvy

Graffiti na probarvených fasádách se nikdy nepokoušejte přetřít jenom původní barvou. Ta je světlejší a je tedy více než jisté, že by sprejová barva prosvitla na povrch. Naši profesionálové v komplexní péči a údržbě fasád graffiti nejprve vhodnými odstraňovači zesvětlí a následně aplikují kvalitní krycí barvu.

Ostatní způsoby odstraňování graffiti a tagů

Dobře také nedopadají pokusy odstranit graffiti broušením či jinou abrazivní metodou, po které zůstává na fasádě poškození v podobě viditelných stop. V Umyjemto dobře víme, že stoprocentně účinná a zároveň nenákladná je jednorázová (sakrificiální) antigraffiti ochrana.

Antigraffiti nátěr minimalizuje škody po vandalech

Kromě trvalé ochrany před každým dalším vandalismem poskytuje náš antigraffiti nátěr i ochranu povrchu stavby před znečištěním z okolního životního prostředí. Přitom vždy klademe důraz na dostatečnou paropropustnost ochranného nátěru. Fasáda musí dýchat! Běžnou součástí našich profesionálních služeb je nejen aplikace samotného antigraffiti nátěru, ale i následné čištění škod, jakmile se graffiti znovu objeví. V praxi to vypadá tak, že nám zaplatíte pouze nanesení nového anti graffiti nátěru a o čištění graffiti se pak po dobu 2 až 5 let nemusíte sami starat. Tento bonus Vám nabízíme zcela zdarma.

Nenákladné řešení tehdy, když je terčem vandalů hladký povrch

Také byste chtěli mít v rukou kouzelný proutek, který jedním mávnutím nechá zmizet veškeré stopy po sprejích a fixech z poštovních schránek, laviček, výloh nebo třeba kapoty Vašeho auta? A co když vám řekneme, že přesně takovýto „proutek“ naše společnost nedávno uvedla na český trh? Až na to, že nejde o proutek, ale o vlhčený ubrousek a místo „mávnutí“ je potřeba jen pár krouživých pohybů rukou bez jakéhokoliv drhnutí. Pak se jen povrch jednoduše setře vlhkým hadrem a např. lavička je zase jako nová.

Čištění lavičky

Vlhčené ubrousky se jmenují Graffiti SafeWipes, příjemně voní, jsou ekologické a zcela biologicko-odbouratelné. Jak tyto ubrousky fungují, se můžete podívat v následujícím videu.

Zdraví škodlivé organické nečistoty na zateplených fasádách

Dalším zákeřným nepřítelem jsou nechtěné mikroorganismy, řasy a plísně, které vznikají a přemnožují se na fasádách domů. Zvláště ohrožené jsou severní strany fasády blízko přírody a zateplené fasády bytových domů.

Zateplená fasáda tím, že nedostatečně „dýchá“, nepropouští dostatečně vlhkost, což je příčinou k množení plísní, mechů a hub. Kvůli zelenému či černému povlaku povrchu fasáda nejen ztrácí původní krásu, ale hlavně představuje riziko pro zdraví obyvatel. Škodlivé organické nečistoty se tak s ovzduším, který pak dýcháme, dostanou pootevřeným oknem i do Vašeho bytu.

Kvalitní nátěr je další vhodnou zbraní proti organickým i prachovým či smogovým nečistotám

Další způsob, jak zašlým fasádám vrátit původní vizáž (nebo ji dokonce vylepšit), je kvalitní garantovaný nátěr. V Umyjemto fasády ošetřujeme barvou z jakostních silikonových pryskyřic s vysokou mírou odolnosti vůči znečištění. Všechny nečistoty, včetně plísní a řas, se tak drží od fasády dál po velmi dlouho dobu.