Historický dům

Udržovaná a nově natřená fasáda zaručeně upoutá pozornost kolemjdoucích a z budovy vytvoří reprezentativní dominantu celé čtvrti. Fasádu je však nutné čistit nejen kvůli upravenému vzhledu, který danému úřadu nebo škole automaticky přidává na prestiži. Pokud se stav fasády dlouhodobě zanedbává, hrozí její postupná degradace a rozpad. Přehlédnout navíc nelze ani zdravotní rizika, která s sebou přináší jedno z nejčastějších znečištění fasád – mikroorganismy v podobě řas a mechů. Ty se po fasádě šíří nejen neuvěřitelnou rychlostí, ale také ohrožují zdraví zaměstnanců či školáků, když se z povrchu fasád postupně šíří do budov v podobě spor.

Jak díky programu Čistá fasáda ušetříte?

Ve chvíli, kdy se s námi rozhodnete vstoupit do programu Čistá fasáda, budete moci pustit z hlav starosti kolem čištění i nátěru fasády. Po celou dobu trvání programu budeme mít odpovědnost týkající se stavu fasády na bedrech my. Před každým čištěním provádíme důkladnou diagnostiku fasády, díky které pak vždy zvolíme nejúčinnější metodu čištění. Protože jsme zastánci dlouhodobé a především efektivní údržby, rozhodli jsme se Vám zaručit ceny služeb po celou dobu trvání programu.

Program Čistá Fasáda - Komplexní balíček služeb - Nátěr fasád a mytá fasád - 13 let záruka
Program Čistá Fasáda – Komplexní balíček služeb – Nátěr fasád a mytí fasád – 13 let záruka

Při plánování rozpočtů se zejména státní správa či vedení městských části musí o financích rozhodovat na roky dopředu. Abyste věděli, že se na nás můžete spolehnout, prodloužili jsme v rámci programu Čistá Fasáda záruku našich služeb na 13 let.

Připravíme plán údržby na míru

„Protože víme, jak to chodí, a s realizací zakázek pro veřejné instituce jako jsou školy nebo úřady máme bohaté zkušenosti, můžeme si dovolit přizpůsobit našim klientům dané realizace doslova na míru,“ vysvětluje Marek Volejníček z Umyjemto.

Například při čištění fasády u škol či školek není problém si její údržbu s předstihem naplánovat až na prázdninová období, během kterých nehrozí, že by čištění narušilo chod školy.

Jak údržba probíhá?

Fasádu šetrně vyčistíme za pomoci horké vody, nízkého tlaku a chemických látek. Po mytí vždy následuje penetrace fasády a vyspravení trhlinek za pomoci účinného plniče. Při údržbě fasády vždy používáme unikátní technologii barev od společnosti Kabe Farben, které obsahují účinné ochranné složky. Díky vlastnostem těchto moderních barev nové generace dokážeme ochránit Vaši fasádu před organickými nečistotami na mnoho let. Aby byla údržba fasády efektivní, provádíme každé 3 roky kontrolu stavu fasády.

Průběh garance programu Čistá Fasáda
Průběh garance programu Čistá Fasáda

Podle potřeby se pak v průběhu 5 až 8 let pustíme do dalšího čištění fasády, během kterého dokážeme účinně vyčistit prach, smog, řasy, mech i usazeniny z komínů nebo výpary z kuchyně. Aby bylo mytí účinné, údržbu vždy ukončujeme fungicidním nástřikem, který vytvoří účinný filtr proti vzniku nejrůznějších řas a plísní.